Železniční trať Polička – Žďárec u Skutče slaví 125. výročí, ČD vypraví historické vlaky
Místní dráha mezi Poličkou a Žďárcem u Skutče bude v sobotu 15. října slavit své 125. výročí. České dráhy při této příležitosti vypraví historické vlaky z České Třebové a Pardubic, které tímto úsekem několikrát během dne projedou. Fanoušci železnice se mohou těšit na jízdy parního vlaku v čele s lokomotivou „Ventilovkou“ (431.032) a historického motoráčku řady M131 „Hurvínek“. Na nádraží v Poličce bude přichystaná menší výstava kolejových vozidel.
Parní vlak bude v sobotu ráno vyjíždět v 6:45 z České Třebové a pojede přes Svitavy do Poličky (příj. v 7:58), odkud bude po přibližně hodinové přestávce pokračovat až do Žďárce u Skutče. Odtud se historická souprava přes poledne vrátí do Poličky, následně vyrazí do Borové u Poličky a během odpoledne odveze cestující přes Poličku a Svitavy zpět do České Třebové (příj. v 17:30).
Jubileum tratě připomene také historický motoráček „Hurvínek“, který pojede do Poličky z krajského města. Z pardubického hlavního nádraží bude odjíždět v 8:20 a pojede přes Chrudim a Ždárec u Skutče do Poličky (příj. v 10:33). Přes poledne odveze motoráček zájemce do Žďárce u Skutče a zpět a v 15:53 se vydá z Poličky na zpáteční cestu do Pardubic.
Součástí oslav bude také výstava kolejových vozidel v Poličce. Zájemci se také budou moci svézt na otevřeném voze v čele s lokomotivou ř. 701 (Prasátko).
Jízdní řád parního vlaku s parní lokomotivou 431.032 „Ventilovka“ Česká Třebová – Svitavy – Polička – Žďárec u Skutče a zpět (sobota 15. 10. 2022) |
|||||
tam |
km |
stanice |
zpět |
||
06:45 |
0 |
Česká Třebová |
17:30 |
||
07:05–07:20 |
17 |
Svitavy |
16:40–17:10 |
||
07:43 |
28 |
Květná |
16:20 |
||
07:58–08:50 |
13:40 |
36 |
Polička |
12:56 |
15:11–16:00 |
08:58 |
13:48 |
40 |
Sádek u Poličky |
12:48 |
15:03 |
09:03 |
13:53 |
42 |
Oldřiš |
12:43 |
14:58 |
09:07 |
13:57 |
43 |
Borová u Poličky zast. |
12:40 |
14:55 |
09:12–09:32 |
14:02 |
45 |
Borová u Poličky |
12:32–12:35 |
14:50 |
09:47 |
51 |
Pustá Kamenice zast. |
12:22 |
||
09:51 |
52 |
Pustá Kamenice |
12:19 |
||
09:55–10:23 |
54 |
Čachnov |
12:03–12:15 |
||
10:30 |
58 |
Krouna |
11:53 |
||
10:33 |
59 |
Krouna zast. |
11:50 |
||
10:42 |
64 |
Předhradí |
11:41 |
||
10:52 |
67 |
Skuteč |
11:35 |
||
10:59 |
70 |
Žďárec u Skutče |
11:25 |